حکایت خورشید و باد

روزی خورشید و باد با هم در حال گفتگو بودند و هر کدام نسبت به دیگری ابراز برتری میکرد، باد به خورشید می گفت که من از تو قویتر هستم، خورشید هم ادعا میکرد که او قدرتمندتر است. گفتند بیاییم امتحان کنیم، خب حالا چه طوری؟

دیدند مردی در حال عبور بود که کتی به تن داشت. باد گفت که من میتوانم کت آن مرد را از تنش در بیاورم، خورشید گفت پس شروع کن. باد وزید و وزید، با تمام قدرتی که داشت به زیر کت این مرد می کوبید، در این هنگام مرد که دید نزدیک است کتش را از دست بدهد، دکمه های آنرا بست و با دو دستش هم آنرا محکم چسبید.

باد هر چه کرد نتوانست کت مرد را از تنش بیرون بیاورد و با خستگی تمام رو به خورشید کرد و گفت: عجب آدم سرسختی بود، هر چه تلاش کردم موفق نشدم، مطمئن هستم که تو هم نمی توانی.

خورشید گفت تلاشم را می کنم و شروع کرد به تابیدن، پرتوهای پر مهرش را بر سر مرد بارید و او را گرم کرد. مرد که تا چند لحظه قبل با تمام قدرت سعی در حفظ کت خود داشت دید که ناگهان هوا تغییر کرده و با تعجب به خورشید نگریست، دید از آن باد خبری نیست، احساس آرامش و امنیت کرد.

با تابش مدام و پر مهر خورشید او نیز گرم شد و دید که دیگر نیازی به اینکه کت را به تن داشته باشد نیست بلکه به تن داشتن آن باعث آزار و اذیت او می شود. به آرامی کت را از تن بدر آورد و به روی دستانش قرار داد.

باد سر به زیر انداخت و فهمید که خورشید پر عشق و محبت که بی منت به دیگران پرتوهای خویش را می بخشد بسیار از او که می خواست به زور کاری را به انجام برساند قویتر است.

/ 139 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

آجی دارم دق می کنم...پس این بچه کجاس؟؟؟؟؟؟ نکنه اتفاقی افتاده؟؟؟؟؟[گریه][گریه][گریه]

فاطمه

آجی دستم دیشب شکست....[ناراحت]

فاطمه

[نگران]به خدا از بس گریه کردم نمیتونم چیزی رو ببینم.....

فاطمه

[دلشکسته][ناراحت][گریه][نگران]

فاطمه

آره آجی باهاش بحرف [ناراحت]

یه کودک

سیلام! اومدم بگویم که اگه تا عید نیومدم الان گفته باشم که! نوروز و سال نو یه عالمه مبارک باشه!! آرزو میکنم یه سال توپ و خوف داشته باشی!

نسترن

سلام خیلی قشنگ بود [ماچ][ماچ] ببخشید که دیر کردم ممنون که اومدین