علی ای همای رحمت

امام متقیان غلی (ع) ادرکنی

السلام علیک یا امیرمومنان علی بن ابیطالب

ای علی، ای تجسّم ایمان .ای علی، ای تبلور مکتب. ای علی، ای تو معنی قرآن. یار محمد صلی الله علیه و آله در «حرا» بودی و بازوی توانای اسلام، در «بدر» و شمشیر برنده ایمان در «احد». از «کعبه ولادت» تا «محراب شهادت»، فاصله ای از نور را طی کردی و همانند بسیاری از صفاتت که منحصر به توست، در این افتخار نیز بی شریک بودی.

امشب، شب فروچکیدن قطره قطره دل هاست؛ شب گریه ستاره هاست. امشب، زمین نظاره گر اشک های مهتاب است و فردا آفتاب مویه می کند، در خویش می شکند و پژمرده می شود. امشب، دل آسمان گرفته است. امشب آرامش از همه جا رخت بربسته و فردا، طوفان سهمناک حادثه ای تلخ، دل های مؤمنان خدا را سخت می لرزاند. فردا برکه دل ها، سرشار از تلخابه اندوه می گردد و پیاله دیدگان سرخ عشاق حق، پر از غمابه فراق می شود. فردا، پرندگان سپیدبال آسمان آبی، پروازی سیاه می کنند. پروانه ها به گل ها تسلیت می گویند، قاصدک ها، دیگر خبری از شادمانی و سرور را زمزمه نمی کنند. فردا، همه جا و همه چیز به رنگ عزاست و این همه، در سوگ مرتضی علیه السلام است.

 

ابن ملجم مراد دست هایت پلیدتر از آن است که شایسته نفرین باشد. تو، نفرین را هم به نفرت واداشته ای. ای هیچ، مادام که شمشیر تو فرا رفت، عرش فرود آمد و هنگامی که ضربه تو بر فرق جهان نشست، قیامت به پاخاست. «شقی ترین انسان در تمام جهان»، کوچک ترین صفتی است که بر تو می زیبد. ای همه ی پلیدی، خزان گرفته ترین واژه ها را حیف است که با نام تو بیالایم. ای همهمه ی واهمه های پریشان، فرزند ارشد پلیدی، پیمان کار نابکاری، چگونه از پلّه های پلیدی بر فراز رفتی و راهی به سوی فرق بلند فاتح قلّه های فرزانگی گشودی؟

/ 60 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهسا

سلااااااااااااااااااااااام عزيزم خوبي؟؟؟[ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][قلب] ابجي دلم برات تنگيده بوداااااااااااااااااااا[ماچ][بغل][بغل][بغل][بغل] ابجي جونم كي ميگه تابلويي؟!!!!!!!!!!!!!![من نبودم] ابجي جووووووووووووووووووووووووووووووون وقتي نيستي معلومه اخه نت حال نميده به ادم![نیشخند][ماچ][قلب][چشمک]

مهسا

به دریا بزن قایقت میشوم/حقیرم ولی لایقت میشوم من عاشق شدن بلد نیستم/تو یادم بده عاشقت میشوم البته عاشقت شدماااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!![ماچ][ماچ][ماچ][قلب]

مهسا

عشق نه دادانی است نه گرفتنی.عشق شریک شدنیست[ماچ][قلب]

مهسا

[قلب][قلب]سکوتم:صدای تو هوایم:هوای تو دل تنگم:برای تو تنهایم:به یادتو زندگیم:فدای تو [قلب]

مهسا

نور دلیل تاریکی بود،سکوت دلیل خلوت،تنها عشق دلیل نداشت که تو دلیل ان شدی[بغل][بغل]

مهسا

روز.شب فکرتوام درخواب میبینم تورا خواب شب پوچ است من بیدار میخواهم تورا[ماچ][ماچ]

آرامش

عید فطر، روز چیدن میوه های شاداب استجابت مبارک باد[گل]