بر سر سفره الهى

بر سر سفره الهی

بار دیگر ضیافتى برپا مى‏شود و مؤمنان بر سر سفره رحمت الهى حاضر مى‏گردند. در نیمه‏هاى شب تک چراغى در هر خانه اما چلچراغى در دل‏ها روشن مى‏شود، نجواى مناجات و رایحه سحرانگیز صلوات و تسبیح فضا را ملکوتى و معطر مى‏کند.

اینک ماه رمضان بر دوستانش اقبال نموده است، ماهى که آلودگى‏ها را مى‏شوید و مى‏سوزاند توبه دل‏هاى خطاکاران و گرسنگى بندگان دراین ایام مبارک رحمت الهى را جلب مى‏کند. اگر خواستار آن هستیم که از سفره پر بهره این ماه بهتر و بیشتر برخوردار شویم باید روح و روان را در چشمه زلال روزه بشوییم و نفس اماره را در بند کشیم..

خواجه عبداللّه انصارى گفته است:اینک ماه رمضان آمد که هم بسوزد و هم بشوید، به آتش گرسنگى تن ما را بسوزاند و به آب توبه دل‏هاى گناهکاران را بشوید. ماه رمضان که شریف‏ترین ماههاست موسم معاملت تو دانسته، ماهى که در آن گناهان آمرزیده، دیوها رانده، درب بهشت گشوده و درهاى دوزخ بسته مى‏شود.


گر بسوزد گوبسوز و گرنوازد، گونواز

عاشق آن به کومیان آب و آتش دربود

تا بدان اوّل بسوزد، پس بدین غرقه شود

چون زخودبى خود شود معشوقش اندر بر بود.

 

سلام بر تو ای رمضان که فانوس اعمال ما را فروغ ابدی روشنی خواهی داد.

سلام بر تو که دست ما را می فشاری و از کوچه های پرپیچ و خم گناه عبور می دهی و به سمت باغ های ناپیدای کران می بری اگر همگی به هوش باشیم. سلام بر تو که به همه پنجره ها یاد می دهی سحرخیز باشند.

سلام بر تو ای انیس گرانمایه که در کنار نگاه بهاری تو غنچه های قلب ما گل های مهربانی شدند و خارهای گناه سرافکنده. سلام بر تو که آیینه دل ما را با زلالی سحر می زدایی و بر سراشیبی لغزش ها دستاویزی مطمئن خواهی بود.

 

حلول ماه مبارک رمضان, ماه میهمانی خدا را به همه شما دوستان عزیزم تبریک و شاد باش عرض می نمایم, باشد که از فرصتی که در این ماه در اختیار ما قرار می گیرد بیشترین بهره را ببریم

/ 60 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شروين

سلام سحاب جون... رفته بودم وبلاگ آقا رامین...دیدم اونجا کامنت گذاشته بودی که میثاق تو بازی با صبا تو گل بوده یا نه؟! اومدم بگم که آره عزیزم،میثاق بازی کرد و صبا هم فقط 3-2 موقعیت رو دروازه ی فولاد داشت که میثاق هم با رشادت کامل همون 3-2 موقعیتو مهار کرد و خدا رو شکر تو این بازی هم دروازشو بسته نگه داشت. راستی تو این بازی هم میثاق کامل بنفش پوشیده بود[لبخند]

دلتنگ باران

سلام جاده باریک و دراز هست . کاش به سلامت این مسیر را سپری کنیم (همه دعاهامون مقبول افتد)...

نازی

سلام مرسی که سر زدی نه من ومیثاق فامیل نیستیم فقط چند ساله عاشقشم دوستام دیگه تو دانشگاه میگن نازی معمارزاده عادت کردم

نیایش

سلام تبریک میگم تو 3 بازی فقط یه گل خورده.ایول میگم مهسا خودش نمیاد نت زیاد خوشش نمیاد سلام میرسونه

فهيمه

سلام جيگر خوبي؟ چه خبر....دنيا عوض شده! حالا هي من ميام تو نيستي...! كلا اين روزا كه وقت نمي كنم برم به بچه ها سر بزنم خيلي تنها شدم!

فهيمه

سلام جيگر خوبي؟ چه خبر....دنيا عوض شده! حالا هي من ميام تو نيستي...! كلا اين روزا كه وقت نمي كنم برم به بچه ها سر بزنم خيلي تنها شدم!

بهار

سلام اجي خوفي؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اپم سحاب جان خوشحال ميشم سربزني عزيزمممممم[قلب][ماچ][بغل]

نیایش

سلام بهش میگم.عالی کار کرده .تازگیها دلم برای رحمان احمدی میسوزه اونا باهم تو سایپا بودن و باهم سایپارو قهرمان کردن.

نازی

ایییییییییییییی میثاااااااااااااااااااااااق الهی بمیرم واست! (حالا خودم دلم تنگ شده ها!!!!!!)

رامین

سلام نظر جالبی بود ولی اینکه پر روئی رو تازه فهمیدی؟؟[نیشخند]