میلاد رحمه العالمین و امام جعفر صادق

نفس هایت، معجزه مسیح است و چشمانت، جسارت موسی.

ایوب، فصلی از صبوری تو است؛ آن هنگام که صفحات جاهلیت را ورق می زدی و استخوان هایت را سرمای آن همه بی خبری، می سوزاند. نوح بودی؛ وقتی که آخرین کشتی نبوت را بر اقیانوس سخن چینی ها و بغض ها می راندی؛ بی آنکه بادهای هرزه کینه و جهل، روح استوارت را بلرزاند.

تو آن آخرین فرستاده ای که تمام رسولان خداوند، به ستایشت برخاسته اند. تو آن خاتم عشقی که تا جهان باقی است، آزادگان زمین، به پابوسی ات می شتابند.

جهان، تا خبر میلاد تو را شنید، چنان بر خود لرزید که عنان خویش از دست داد.

ورود تو آغاز تاریخ دیگری از حیات است و نباید چنین میلادی، بی صدا و بی هیاهو باشد. بگذار وقتی هلهله شادی فرشتگان در فضای متروک جهان می پیچد، ایوان های ظلم و جور، بر خویش تکانی بخورد و کاخ های محکم ستم بشکند و خوار شود! بگذار وقتی شعله حضور تو بر چراغ هدایت، روشنی می بخشد، آتشکده هزار ساله به مرگ فرو رود تا خلق بدانند، چراغ همیشه روشن، تویی و نور را از هیچ سیاهی گدایی نکنند!

بگذار اهالی کوچه های نخوت و غرور، بر ناتوانی و حیرت خویش معترف شوند که اینک، ندای پایان بزرگ بینی شان بلند شد. پس با گوش جان بشنو صدای خداوندی را که از دهان جبرئیل جاری می شود.

 

میلاد امام جعفر صادق

هفدهم ربیع الاول سال 83 هجرى قمرى، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام ، به دنیا پلک گشود و از این میلادپرخیر و برکت، نه فقط مدینه آن روز، که قلب همه دوست داران اهل بیت خورشید، به ویژه شیفتگان و عاشقان مکتب جعفرى، سرشار از شادمانى و سرور شد. پیشواى بزرگى به دنیا آمد که عظمت علمى اش، بر هیچ کس پوشیده نیست و شیعه و سنّى، عظمت علمى ایشان را مى ستودند.

 

میلاد نبی اکرم بهانه خلقت و قرآن ناطق و سالروز طلوع خورشید پرفروغ آسمان علم الهى و برگیرنده نقاب از چهره حقایق، امام جعفر صادق علیه السلام بر همه مسلمانان عالم مبارک باد!

/ 37 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بنویسم؟

سلام به روزم با : باش . خوشحال میشم بیاین .[گل]

مجید

سلام نمیای بهم سر بزنیا آپ میکنی خبرم کن

فرزانه

سلام عزیزم. پساپس عید میلاد تبرییییییییییییییییییییییییییییییک. مرسی که منو با کامنت های خوشگلت خوشحال می کنی...........

محمدجواد

اونی که آدما رو عزیز میکنه دیدنشون نیست غم ندیدنشونه به امید دیدنت

PrტՖիдե

آپـــــــ ـ ــــــــــم [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل]

رامین

نظر لطفته که طرفدار پرسپولیسی

مجید

سلام ممنون که اومدی شما لینک شدی منو با اسم عنوان وبم بلینک موفق باشی نری دیگه نیایا من همیشه منتظرم

محمدجواد

یه نگاه تب دار مونده توی ذهنم عاشق شدم انگار آروم آروم کم کم چشمای قشنگت همش روبه رومه اگه باشی با من همه چی تمومه تیک و تیک ساعت رو دیوار خونه میگه وقت عاشق شدنه دیونه دلو بزن به دریا انقد نگو فردا آخه خیلی دیره دیر برسی میره