و ناگهان چقدر زود دیر می شود ...
قالب وبلاگ

بر سر سفره الهی

بار دیگر ضیافتى برپا مى‏شود و مؤمنان بر سر سفره رحمت الهى حاضر مى‏گردند. در نیمه‏هاى شب تک چراغى در هر خانه اما چلچراغى در دل‏ها روشن مى‏شود، نجواى مناجات و رایحه سحرانگیز صلوات و تسبیح فضا را ملکوتى و معطر مى‏کند.

اینک ماه رمضان بر دوستانش اقبال نموده است، ماهى که آلودگى‏ها را مى‏شوید و مى‏سوزاند توبه دل‏هاى خطاکاران و گرسنگى بندگان دراین ایام مبارک رحمت الهى را جلب مى‏کند. اگر خواستار آن هستیم که از سفره پر بهره این ماه بهتر و بیشتر برخوردار شویم باید روح و روان را در چشمه زلال روزه بشوییم و نفس اماره را در بند کشیم..

خواجه عبداللّه انصارى گفته است:اینک ماه رمضان آمد که هم بسوزد و هم بشوید، به آتش گرسنگى تن ما را بسوزاند و به آب توبه دل‏هاى گناهکاران را بشوید. ماه رمضان که شریف‏ترین ماههاست موسم معاملت تو دانسته، ماهى که در آن گناهان آمرزیده، دیوها رانده، درب بهشت گشوده و درهاى دوزخ بسته مى‏شود.


گر بسوزد گوبسوز و گرنوازد، گونواز

عاشق آن به کومیان آب و آتش دربود

تا بدان اوّل بسوزد، پس بدین غرقه شود

چون زخودبى خود شود معشوقش اندر بر بود.

 

سلام بر تو ای رمضان که فانوس اعمال ما را فروغ ابدی روشنی خواهی داد.

سلام بر تو که دست ما را می فشاری و از کوچه های پرپیچ و خم گناه عبور می دهی و به سمت باغ های ناپیدای کران می بری اگر همگی به هوش باشیم. سلام بر تو که به همه پنجره ها یاد می دهی سحرخیز باشند.

سلام بر تو ای انیس گرانمایه که در کنار نگاه بهاری تو غنچه های قلب ما گل های مهربانی شدند و خارهای گناه سرافکنده. سلام بر تو که آیینه دل ما را با زلالی سحر می زدایی و بر سراشیبی لغزش ها دستاویزی مطمئن خواهی بود.

 

حلول ماه مبارک رمضان, ماه میهمانی خدا را به همه شما دوستان عزیزم تبریک و شاد باش عرض می نمایم, باشد که از فرصتی که در این ماه در اختیار ما قرار می گیرد بیشترین بهره را ببریم

[ ۱۳۸٩/٥/٢٠ ] [ ٧:۳٠ ‎ب.ظ ] [ سحاب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مرا کسی نساخت, خدا ساخت. که من کسی نداشتم کسم خدا بود.کس بی کسان... من ملک بودمو و فردوس برین جایم بود/ آدم آورد در این دیر خراب آبادم/ نیستم آدم اگر بازنگردم آنجا/ زین جهت هست که کمی دلشادم
امکانات وب

log