و ناگهان چقدر زود دیر می شود ...
قالب وبلاگ

یا ابا عبدالله الحسین

 السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

 

از تو ما را حدیثی در سینه هست و غمی جانکاه بر دل, که شوق انگیز ترین حوادث, غرور آمیز ترین وقایع, شادی آورترین اتفاقات, شیرین ترین گفتارها و نغزترین رفتارها توان این که خنده ای بر لبان ما بنشاند در خود نمی بیند.

مگر نه با ولادت تو, عشق متولد شد, رشادت رشد کرد, شهامت رنگ گرفت, ایثار معنا؛ شهادت, قداست؛ و خون, آبرو گرفت؟

مگر نه با ولادت تو, زلال ترین تقوا از چشمه سار وجود جوشید؟ مگر نه با ولادت تو, " موج" موجودیت یافت؟

مگر نه این که " نسیم" با تولد تو متولد شد و مگر نه " صاعقه" اولین نگاه تو در گهواره بود و مگر نه " عشق" در کلاس تو, درس می خواند و مگر نه " ایثار" به تو مقروض شد و مگر نه " آفرینش" از روح تو جان گرفت؟

پیامبر, آنگاه که تو پا به عرصه ظهور نهادی, گلویت را بویید و اشک دلش, بوسه را بر گلوی تو طراوتی دیگر بخشید.

و هر چند تو برتری از آنچه ما می اندیشیم و آن صفات که تو را متصف می کنیم و اگرچه تو زینت بخش صفاتی, و اگر چه یادمان نرفته است آن کلام را که در قیامت والاترین مؤمنین در تب و تاب دیدار خداوندی می سوزند و از او تقاضای دیدار می کنند؛ برقی می درخشد و نوری متجلی می شود که همگان را سالیان دراز بی خویش و بی هوش م یکند و وقتی خود را می یابند و به هوش می آیند, عاجزانه  از خدا می پرسند که این تو بودی؟ و پاسخ می شنوند که این یک تجلی از چهره حسین بود؛ جلوه ای از رخ اباعبدالله, یک نیم نگاه ثارالله... و قلم را هرگز توان شرح این دیدار نیست... ولیکن ما را فقط یارای دیدن ظواهر است و همین و تا همین حد, آتش به خرمن وجودمان افکنده است و دلهای ناقابلمان را پروانه آن شمع جاودانه کرده است.

ما که ظرفیت دریا نداریم, همان قطره مان که در گلو چکانده ای,  حیات و زندگیمان بخشیده است.

 

سالروز میلاد سومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و روز بزگداشت پاسدار را به تمامی شیعیان و پاسداران این مرز و بوم تبریک و تهنیت عرض می نمایم 

 

[ ۱۳۸٩/٤/٢٤ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ] [ سحاب ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مرا کسی نساخت, خدا ساخت. که من کسی نداشتم کسم خدا بود.کس بی کسان... من ملک بودمو و فردوس برین جایم بود/ آدم آورد در این دیر خراب آبادم/ نیستم آدم اگر بازنگردم آنجا/ زین جهت هست که کمی دلشادم
امکانات وب

log